top of page

STRZAŁ W DZIESIĄTKĘ  – DRUŻYNA STRZELECKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH "STRZELEC"

Zakończenie realizacji projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC”

28 listopad 2014r.

W dniu 28.11.2014r. zakończyła się realizacja projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC”, który dofinansowany był ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie. Podczas realizacji projektu nasze Stowarzyszenie występowało w roli organizacji wspierającej dla naszych przyjaciół z grupy nieformalnej Epidemia Pasji. Realizacja projektu trwała trzy miesiące, podczas których zorganizowano warsztaty świadomości historyczno – patriotycznej oraz warsztaty umiejętności strzeleckich dla 30 osób niepełnosprawnych. Projekt był prawdziwym „strzałem w dziesiątkę”, zainteresowanie nim przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Osoby niepełnosprawne nie tylko uczestniczyły w warsztatach, ale we współdziałaniu ze społecznością lokalną doprowadziły do stanu używalności starą strzelnicę sportową znajdująca się na terenach leśno – parkowych Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. Aktualnie zrewitalizowana strzelnica jest dumą naszych podopiecznych, i będzie niewątpliwie służyć poprawie sprawności fizycznej i psychicznej naszych podopiecznych, jak i innym chętnym do uprawiania sportu strzeleckiego osobom. Podczas uroczystego zakończenia projektu uczestniczące w nich osoby otrzymały z rąk koordynatora projektu, pani Doroty Drąg – Banek, jak i prezesa Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami, pani Marty Jamrozik dyplomy oraz upominki. Wszyscy uczestnicy, trenerzy czy wolontariusze stwierdzili jednogłośnie, iż działania podjęte przy realizacji projektu zdecydowanie należy kontynuować. Ze swojej strony Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami jak i grupa Epidemia Pasji zadeklarowały, że będą wspierać na wszystkie sposoby powstałą w ramach projektu drużynę strzelecką osób niepełnosprawnych STRZELEC.

Na koniec mała statystyka projektowa:

Liczba uczestniczących w projekcie osób niepełnosprawnych- 30

Liczba zaangażowanych w realizację projektu wolontariuszy – 3

Liczba zaangażowanych w realizację projektu trenerów – 3

Liczba godzin odbytych w ramach realizacji projektu warsztatów- 48

W tym: Warsztatów Świadomości historyczno – patriotycznej- 24

Warsztatów umiejętności strzeleckich- 24

Liczba odbytych w ramach realizacji projektu zawodów integracyjnych- 2

Startujących w nich zawodników (łącznie w 2 turniejach)- 106

 

Na zakończenie, w imieniu grupy nieformalnej Epidemia Pasji, jak i Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu organizacyjnego realizowanego projektu. W szczególności dziękujemy za zaangażowanie uczestnikom projektu, którzy swoją postawą i chęcią działania zawstydziliby wielu pełnosprawnych obywateli, dziękujemy również zaangażowanym w działania wolontariuszom, trenerom, kierownictwu DPS w Nowodworzu oraz wszystkim osobom, które zaangażowane były w odbudowę strzelnicy.

KRÓL STRZELCÓW- Turniej kończący działania projektowe

26 listopad 2014r.

Dobiegła końca realizacja projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC”. Ostatnim akcentem realizacji projektu było uroczyste zakończenie sezonu strzelniczego, połączone z turniejem integracyjnym turniejem strzeleckim i rozdaniem dyplomów i nagród dla uczestników projektu. Turniej o Puchar Króla Strzelców (II edycja) zgromadził na starcie 57 zawodników (uczestnicy, trenerzy, lokalna społeczność). Zawody były wybitnie zacięte, wszyscy zawodnicy popisywali się umiejętnościami zdobytymi w ciągu trwania projektu. Ostatecznie zwycięzcą turnieju okazał się pan Jarosław, który wyprzedził pana Rafała oraz zwycięzcę poprzedniej edycji Króla Strzelców, pana Wiesława. W kategorii pań bezkonkurencyjna okazała się pani Bernadetta. Po zakończonym turnieju koordynator projektu wręczył zwycięzcom nagrody, a uczestnikom projektu dyplomy i upominki. Na zdjęciu- finaliści II turnieju o puchar Króla Strzelców.

Projekt dofinansowany jest ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Małopolska Lokalnie

Treningi Strzeleckie drużyny osób niepełnosprawnych

5 listopad 2014r.

Wchodzimy w ostatni miesiąc realizacji projektu „Strzał w Dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC”. Zajęcia na strzelnicy cieszą się niesłabnąca popularnością, mimo niekiedy późnojesiennych temperatur. Uczestniczące w zajęciach osoby niepełnosprawne przychodzą na strzelnicę bardzo chętnie, w zasadzie co zajęcia poprawiają swoje wyniki. Tak trzymać STRZELCY!

Teoretycznie i praktycznie w STRZELCU

23 październik 2014r.

Zajęcia teoretyczne realizowane w ramach projektu „Strzał w Dziesiątkę – Drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC” cieszą się niezmiennie wysoką frekwencją wśród uczestników zajęć. Zagadnienia obywatelskie, poprzeplatane historią, konwersatoria prowadzone w luźnej, dostępnej dla osób niepełnosprawnych formie, z użyciem klasowego sprzętu multimedialnego zaciekawiają uczestników, sprawiają, że tematyka poruszana podczas zajęć staje się im bliższa. A po teorii – praktyka: strzeleckie oko u większości uczestników wyrabia się coraz bardziej. Wszyscy trenują przed zaplanowanym na zakończenie projektu wielkim turniejem z nagrodami. Ze strzelnicy, co bardzo nas cieszy, korzystają również osoby z poza projektu, wieść o zbudowanym przez nas obiekcie rozeszła się po okolicy. Po pochlebnych opiniach możemy śmiało stwierdzić, że realizowany projekt zaprawdę jest STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ.

Uroczyste otwarcie STRZELNICY

13 październik 2014r.

W dniu 10 października odbyło się uroczyste otwarcie naszej strzelnicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu i instytucji oraz mieszkańcy Nowodworza. Wstęgę przecięła pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu (na terenie którego znajduje się strzelnica). Po uroczystościach odbył się wielki turniej strzelecki w którym wzięło udział prawie pięćdziesięciu zawodników. Projekt „Strzał w Dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC” współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie potrwa do 28.11.2014r. Opis zawodów i zdjęcia na Facebooku.

Zapraszamy na Turniej strzelecki "KRÓL STRZELCÓW 2014"

8 październik 2014r.

Już w piątek, o godzinie 10.30 wielkie otwarcie rewitalizowanej w ramach projektu Strzał w Dziesiątkę strzelnicy! Zapowiadają się wielkie emocje sportowe. Uczestnicy projektu, trenerzy i wolontariusze trenują od dłuższego czasu, tak, że rywalizacja zapowiada się pasjonująco. Kto zostanie KRÓLEM STRZELCÓW? Oczywiście poinformujemy o tym po zakończeniu turnieju! Zapisy tuż przed zawodami. Czekają nagrody!

Wrześniowa realizacja "Strzał w dziesiątkę..."

2 październik 2014r.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczestników projektu Strzał w dziesiątkę…, mieszkańców i pracowników domu pomocy oraz ludności Nowodworza strzelnica wygląda z dnia na dzień profesjonalnej. Wykonano w czynie społecznym niezbędne prace ziemne, nadsypano ścieżki, umocniono wały, oczyszczono teren. Ktoś podarował trochę materiałów budowlanych, ktoś pożyczył koparki, ktoś narzędzia… Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie zrobić bardzo dużo. Strzelnica prezentuje się nawet lepiej niż przypuszczaliśmy. Oddano już nawet pierwsze strzały (póki co do butelki, ale profesjonalne tarcze i kulochwyty już są zamówione i będą montowane lada dzień. W następnym tygodniu planujemy uroczyste otwarcie strzelnicy drużyny osób niepełnosprawnych „STRZELEC”. Relacja z tego wydarzenia bez wątpienia znajdzie się na naszych łamach. A co dodatkowo w działaniach projektowych? Trwają zajęcia teoretyczne, uczestnicy projektu szkolą się w obsłudze karabinków, zasad zachowania szczególnych środków bezpieczeństwa podczas zajęć strzeleckich, trwają również zajęcia historyczno-patriotyczne, nakierowane w szczególności na zainteresowanie militariami, wojskiem, obroną cywilną i tradycjami oręża wojskowego w Polsce.

Ruszyły prace rewitalizacyjne naszej strzelnicy

18 wrzesień 2014

Pełną parą ruszyły działania realizowane w ramach projektu  „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych Strzelec”. Projekt ten realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie wspólnie z Grupą Nieformalną Epidemia Pasji w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich MAŁOPOLSKA LOKALNIE. Rekrutacja do projektu ukończona- do udziału zakwalifikowano 30 osób niepełnosprawnych- podopiecznych domów pomocy i środowiskowych domów samopomocy w regionie tarnowskim. Rozpoczęły się działania mające na celu dostosowanie do użytku starej poaustriackiej strzelnicy znajdującej się na terenie DPS w Nowodworzu. Czynem społecznym (zaproszono do udziału w pracy pracowników i mieszkańców DPS, mieszkańców Nowodworza, uczestników projektu i in) udało się uprzątnąć teren, wygładzić skarpy, pozbyc się krzaków i chwastów. Zaangażowanie i entuzjazm wykazany przez osoby uczestniczące w pracach upewnia nas w przekonaniu o potrzebie i doskonałym ukierunkowaniu prowadzonych w ramach projektu działań.

Drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych "STRZELEC"

4 wrzesień 2014

Wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Grupy Nieformalnej Epidemia Pasji (pracownicy służb społecznych, cudowni pasjonaci pomocy, nasi stali współpracownicy podczas organizacji sportowych i kulturalnych imprez dla osób niepełnosprawnych) otrzymaliśmy dofinansowanie projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych Strzelec”. Projekt dofinansowanie otrzymał ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, MAŁOPOLSKA LOKALNIE. W ramach projektu będziemy prowadzić warsztaty edukacyjne i rozwijające zainteresowania dla osób niepełnosprawnych. Motywem przewodnim projektu jest wskrzeszenie starej strzelnicy znajdującej się na terenie kompleksu leśnego (obszar parkowy DPS w Nowodworzu, gdzie mieści się również nasza siedziba). Chętne do udziału w projekcie osoby niepełnosprawne wraz trenerami, wolontariuszami oraz lokalną społecznością wykonają prace rewitalizacyjne strzelnicy, doprowadzając ją do stanu używalności. Dodatkowo uczestnicy projektu w ramach jego realizacji będą brali udział w warsztatach strzeleckich (zakupione zostaną potrzebne akcesoria) oraz historyczno – patriotycznych. Realizacja projektu potrwa do 30 listopada.

Osoby niepełnosprawne (koniecznie objęte opieką instytucjonalną w ramach DPS lub ŚDS w regionie tarnowskim) chętne do udziału w projekcie mogą się zapisywać w siedzibie naszej organizacji (do wtorku 9.09) w godz. 8.00-11.00 lub e-mailowo (kosinskikrzysztof@o2.pl). Decyduje kolejność zgłoszeń!

Please reload

bottom of page