top of page

Wielki sukces KRÓLA STRZELCÓW

26 wrzesień 2015r.

Wielkim sukcesem organizacyjnym i sportowym okazała się organizowany przez nasze Stowarzyszenie drużynowy turniej strzelectwa rekreacyjnego osób niepełnosprawnych PUCHAR KRÓLA STRZELCÓW. Mimo fatalnej pogody zawody odbyły sie planowo. Zawody odbyły sie pod patronatem Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie oraz miesięcznika Tarnów In. Zawody strzeleckie stały na bardzo wysokim poziomie. Zawody „O PUCHAR KRÓLA STRZELCÓW” odbywają się w ramach projektu „Puchar Króla Strzelców – drużynowy turniej strzelectwa rekreacyjnego dla osób niepełnosprawnych objętych pomocą instytucjonalną w placówkach Województwa Małopolskiego” który realizowany jest ze przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Więcej o turnieju w relacji na portalu Tarnow.in. Kliknij w ikonkę poniżej!

Seniorzy w Kazimierzu Dolnym

28 sierpień 2015r.

Za nami pierwszy wyjazd integracyjny seniorów uczestniczących w projekcie „Powrót do Przeszłości - integracja społeczna seniorów objętych pomocą instytucjonalna w placówkach Powiatu Tarnowskiego”. Seniorzy, wraz z towarzyszącymi im w ramach projektowej integracji międzypokoleniowej młodymi niepełnosprawnymi aktorami z grupy teatralnej Śmiałość zwiedzali jeden z piękniejszych zakątków naszego kraju, Kazimierz Dolny.

Integracyjny Dzień Sportu! W meczu Podopieczni – Pracownicy Pomocy Społecznej 3:5

27 sierpień 2015r.

W dniu wczorajszym w naszym Domu było święto sportu. Zawodnicy startowali w różnorodnych konkurencjach takich jak: bieg przełajowy, rzut woreczkiem do celu, strzał na bramkę, slalom z piłką do koszykówki, skok w dal z miejsca. Zwieńczeniem zawodów był jak zawsze wielki mecz Podopieczni - Pracownicy o Puchar Przechodni Dyrektora DPS w Nowodworzu. Po bardzo zaciętej walce i dzięki bramce w ostatniej sekundzie meczu Pracownicy wygrali 5-3, broniąc tym samym trofeum z ubiegłego roku. Po meczu rozegrano też turniej rzutów karnych. Trzeba było 7 serii, aby Pracownicy mogli cieszyć się ze zwycięstwa. Po rozegraniu wszystkich konkurencji najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk pani Dyrektor nagrody, a zwycięska drużyna piłkarska Puchar Przechodni. Podopieczni już dziś odgrażali się, że w przyszłym roku to oni uniosą go do góry ;-). Wiemy, że nie są to słowa rzucane na wiatr...... Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację i doskonałą zabawę rozegraną pod okiem wielu zgromadzonych kibiców.

Relacja z sierpniowych warsztatów w ramach projektu Flesz Historii

27 sierpień 2015r.

Minął pierwszy miesiąc realizacji zajęć warsztatowych w ramach projektu „Flesz Historii - Multimedialne warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych z terenu Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego”. Pierwszy miesiąc realizacji okazał się wielkim sukcesem edukacyjnym i organizacyjnym, mimo, że tak uczestnicy projektu, jak i trenerzy ewidentnie się dopiero rozkręcają. W miesiącu sierpniu odbyły się bardzo ciekawe zajęcia teoretyczne z zakresu historii regionu tarnowskiego. Jak ich uzupełnienie uczestnicy projektu uczestniczyli również w zajęciach wspierających świadomość obywatelską i patriotyczną wśród osób  niepełnosprawnych.

Świadomi Obywatele w Krakowie

7 sierpień 2015r.

W dniu 4.08 odbył się wyjazd uczestników projektu „Obywatel z odzysku - rewitalizacja kompetencji społecznych i obywatelskich u osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu tarnowskiego” do Krakowa.

Rozpoczynamy działania w projekcie FLESZ HISTORII

3 sierpień 2015r.

Zakończyła się rekrutacja do projektu „Flesz Historii – Multimedialne warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych z terenu Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego”. Projekt ten realizowany jest przy wsparciu finansowym ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego. Podczas trwania rekrutacji chęć uczestnictwa w projekcie zgłosiło 21 osób niepełnosprawnych. Zgodnie z przyjętymi zasadami rekrutacji obowiązywała zasada kolejności zgłoszeń. Pierwsze 14 osób spełniające kryteria rekrutacji (osoba niepełnosprawna ze względu na zaburzenia psychiczne, zamieszkała w Tarnowie lub Powiecie Tarnowskim) zostało przyjęte do realizacji projektu. Pozostałe 7 osób utworzą listę rezerwową. Projekt potrwa do 31 października 2015r. Wraz z początkiem sierpnia rozpoczynamy działania merytoryczne projektu (warsztaty świadomości obywatelskiej i patriotycznej, warsztaty historii regionu tarnowskiego, tworzenie przewodnika-albumu fotograficznego z wyjść z przewodnikiem). Realizacja projektu zapowiada się niezwykle atrakcyjnie, kadra trenerska jak i grupa uczestników projektu tryskają energią i chęcią działania, tak więc nie zostaje nam nic innego jak ruszać z projektem DO PRZODU! Relacje jak i zdjęcia z realizacji projektu na bieżąco na czerwonedeby.org jak również na facebooku.

Występ Grupy Teatralnej Śmiałość z okazji imienin pani Prezes

29 lipiec 2015r.

Z okazji imienin prezesa Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami, pani Marty Jamrozik osoby działające w grupie teatralnej Śmiałość (podopieczni naszego Stowarzyszenia oraz wolontariusze) przygotowały przedstawienie teatralne. Licznie zgromadzona widownia obejrzała komediowy spektakl utrzymany w znanych nam skądinąd klimatach Grecji, Bogów z Olimpu i Zorby. Występ aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Gratulujemy nowodworskim aktorom świetnego pomysłu, a pani Prezes życzymy wszystkiego naj naj naj z okazji imienin!

Telewizja Świadomy Obywatel – wydanie drugie. ZAPRASZAMY!

29 lipiec 2015r.

Zapraszamy do obejrzenia drugiego (lipcowego) wydania Telewizji Świadomy Obywatel, którą tworzą osoby niepełnosprawne biorące udział w projekcie "Obywatel z odzysku - rewitalizacja kompetencji społecznych i obywatelskich osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu tarnowskiego". Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

Kliknij poniżej, by przejść do podstrony FIO z odcinkami telewizji

Noc Świętojańska 2015

10 lipiec 2015r.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznej „Nocy Świętojańskiej”, czyli cyklicznej imprezy integracyjnej dla osób niepełnosprawnych organizowanej m.in. przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami. W tym roku pogoda próbowała pokrzyżować nam szyki i niestety byliśmy zmuszeni zabawę z zamysłu plenerową przenieść do budynku DPS w Nowodworzu. Pozdrawiamy serdecznie wszystkich uczestników imprezy i dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowania. Do zobaczenia na Nocy Świętojańskiej w roku 2016

Rozpoczęła się rekrutacja do projektu „Flesz Historii”

1 lipiec 2015 r

Przez cały miesiąc, od 1 do 31 lipca potrwa rekrutacja do projektu Flesz Historii – Multimedialne warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych z terenu Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego”. Projekt skierowany jest do 14 osób niepełnosprawnych objętych pomocą instytucjonalną w placówkach miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego. Projekt ma na celu wsparcie wiedzy historycznej oraz świadomości obywatelskiej u osób niepełnosprawnych (niepełnosprawność ze względu na zaburzenia psychiczne lub upośledzenie umysłowe). Działania merytoryczne w ramach projektu potrwają od 1 sierpnia do 30 października 2015r. Szczegółowych informacji na temat projektu jak i rekrutacji udziela koordynator pod nr telefonu 696-964-202.

26 czerwiec 2015r.

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego wydania Telewizji Świadomy Obywatel, którą tworzą osoby niepełnosprawne biorące udział w projekcie "Obywatel z odzysku - rewitalizacja kompetencji społecznych i obywatelskich osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu tarnowskiego". Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020.

KLIKNIJ W KLAWISZ !

Seniorzy Powracają do Przeszłości! Rozpoczęcie działań merytorycznych w ramach programu ASOS

18 czerwiec 2015r.

Po majowej rekrutacji od początku czerwca rozpoczęły się działania merytoryczne w projekcie „Powrót do Przeszłości – integracja społeczna seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach Powiatu Tarnowskiego”. Grupa 24 szczęśliwców, którzy zostali przyjęci do realizacji projektu spotkała się z trenerami, koordynatorem oraz zarządem Stowarzyszenia na spotkaniu organizacyjnym. Przedstawiono założenia i plany projektowe, dyskutowano na temat czekających uczestników zadań i różnorakich atrakcji, ustalono harmonogramy spotkań poszczególnych warsztatów. Odbyło się również spotkanie z wolontariuszami z grupy Epidemia Pasji oraz członkami grupy teatralnej Śmiałość z Nowodworza, którzy w ramach integracji międzypokoleniowej będą wspierać seniorów w produkcji i występach w tworzonym w ramach działań projektowych filmie „Powrót do Przeszłości”. Następne spotkania odbyły się już w ramach poszczególnych warsztatów, tj. Warsztatów Integracji Społecznej, Warsztatów Multimedialnych oraz konsultacji ze specjalistami. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się konsultacje ze specjalistą ds. świadomości konsumenckiej. Również trwają indywidualne konsultacje wspomagające z fizjoterapeutą oraz psychologiem. Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu „Powrót do Przeszłości – integracja społeczna seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach Powiatu Tarnowskiego” będzie dla seniorów bardzo atrakcyjna, przyniesie im wiele radości ale też udzieli niezbędnego wsparcia oraz wyposaży ich w bardzo przydatne umiejętności wykorzystywane również poza projektowymi warsztatami.

Piłkarze „NA TARCZY”

17 czerwiec 2015r.

Niestety, nasza piłkarska drużyna nie uzyskała awansu do finałowych rozgrywek międzynarodowego turnieju Seni Cup. W turnieju półfinałowym w Czarnej (pow. Dębicki) drużyna niepełnosprawnych piłkarzy z Nowodworza zajęła 5 miejsce. Awans do finałowej rozgrywki w Toruniu uzyskały dwie najlepsze drużyny. Mimo bardzo ambitnej postawy i walki do ostatnich sekund w każdym spotkaniu zabrakło przysłowiowego szczęścia. Rozpoczęliśmy od falstartu, przegrywając z drużyną Krasnystaw 1-2. W kolejnym meczu z faworyzowaną drużyną z Wielkich Oczu drużyna Nowodworza jeszcze dwie minuty przed końcem prowadziła 3-1. Rozluźnienie w końcówce spowodowało utratę dwóch goli, a w rezultacie remis. Kolejne spotkanie z drużyną z Kasiny Wielkiej planowo wygrane 3-0. W drugim dniu turnieju odbyły się decydujące o awansie mecze z drużynami z Rudy Śląskiej oraz Kuźni Nieborowskiej. Ciężki mecz z faworytami turnieju z Rudy Śląskiej zakończył się remisem 3-3. Żeby awansować, podopieczni naszego Stowarzyszenia musieli wygrać ostatni mecz. Mimo ambitnej postawy sztuka ta się jednak nie udała. Nowodworze przegrało niestety w stosunku 2-4. Wynik ten spowodował spadek na piąte, nie dające awansu miejsce w ostatecznej klasyfikacji turnieju półfinałowego. Najważniejsza była jednak dobra zabawa na turnieju. Drużyna Nowodworza nie traci ducha bojowego i zapowiada awans do finału w przyszłorocznych rozgrywkach. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z turnieju

Rozpoczęcie działań merytorycznych w projekcie „Obywatel z Odzysku” w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich

16 czerwiec 2015r.

Rozpoczęły się działania merytoryczne (warsztatowe) w ramach realizacji projektu „Obywatel z Odzysku – rewitalizacja kompetencji społecznych i obywatelskich u osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu tarnowskiego”. W wyniku majowych działań rekrutacyjnych wyłoniono grupę 30 osób niepełnosprawnych, którzy uczestniczyć będą w realizacji projektu. W pierwszym tygodniu czerwca uczestnicy projektu spotkali się na inauguracyjnych warsztatach z koordynatorem oraz trenerami projektu. Spotkanie miało na celu integrację grupy oraz omówienie poszczególnych założeń projektowych. Zgodnie z zasadą empowermantu ustalono również z uczestnikami terminy poszczególnych warsztatów i wyjść na najbliższe tygodnie. Bardzo nas ucieszyła wysoka frekwencja, która trwa od pierwszego spotkania na każdym kolejnym w ramach warsztatów Integracji Społecznej i Sieci Wsparcia Instytucjonalnego oraz przede wszystkim na bardzo atrakcyjnych warsztatach pod nazwą „Telewizja Świadomy Obywatel”. Odbyły się pierwsze działania „w terenie”. Grupa uczestników projektu uczestniczyła w odsłonięciu pomnika pierwszego transportu do Oświęcimia (Tarnów), niepełnosprawni dziennikarze brali również udział w spotkaniu szkoleniowym z redaktorem lokalnych mediów. Dużym wzięciem wśród uczestników projektu cieszą się również spotkania indywidualne (wspierające – motywujące) z panią psycholog jak również w pracownikiem socjalnym. Ale to tylko przedsmak atrakcji, jaki czeka uczestników projektu „Obywatel z Odzysku”. Jesteśmy przekonani, że realizacja projektu będzie wielką atrakcyjną przygodą, która pozostanie na trwałe w pamięci uczestniczącym w nim osobom niepełnosprawnym. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Fotoreportaż z NASZYCH GRECKICH WAKACJI

16 czerwiec 2015r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami wyprawy edukacyjno – turystycznej osób niepełnosprawnych do Grecji. Większość zdjęć wykonali własnoręcznie podopieczni Stowarzyszenia. To były niezapomniane wakacje.

Małopolskie dotacje do projektów Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami

12 czerwiec 2015r.

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami z Nowodworza otrzymało dotację na realizację kolejnych dwóch zadań skierowanych bezpośrednio na wsparcie osób niepełnosprawnych. Tym razem nasze projekty zostały docenione przez komisję konkursową otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2015 r. Projekt „Flesz Historii – Multimedialne warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych z terenu Miasta Tarnowa i Powiatu Tarnowskiego” startuje już w lipcu (rekrutacja do projektu) a ukierunkowany będzie na podniesienie poziomu wiedzy historycznej i świadomości obywatelskiej oraz promocji  aktywności osób niepełnosprawnych. Realizacja projektu potrwa do końca października 2015r. Drugi z projektów, pod nazwą „Puchar Króla Strzelców – drużynowy turniej strzelectwa rekreacyjnego dla osób niepełnosprawnych objętych pomocą instytucjonalną w placówkach Województwa Małopolskiego” będzie realizowany w miesiącu wrześniu. Puchar Króla Strzelców będzie miał za zadanie wsparcie aktywności i integracji społecznej osób niepełnosprawnych poprzez sport i rekreację. Projekt ma być też działaniem anty-stygmatyzacyjnym, związanym z sytuacją, jaka spotkała osoby niepełnosprawne z Nowodworza, biorące udział w zajęciach strzeleckich organizowanych przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami oraz grupę nieformalną Epidenia Pasji w 2014 roku. O możliwości przystąpienia do poszczególnych działań, zasadach rekrutacji i przebiegu projektów będziemy informować na bieżąco na naszej stronie internetowej oraz facebooku.

„Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym  ze środków PFRON będących w dyspozycji Województwa Małopolskiego”.

PIŁKARSCY PODOPIECZNI STOWARZYSZENIA WALCZĄ O AWANS !!!

10 czerwiec 2015r.

Dzisiaj w Czarnej (pow. Dębicki) rozpoczął się półfinałowy turniej piłkarski dla osób niepełnosprawnych z cyklu Seni Cup 2015. Jednym z półfinalistów jest drużyna z Nowodworza – podopieczni Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami. Trzymamy kciuki za naszych piłkarzy i życzymy awansu do finałowego turnieju w Toruniu. Przypominamy, iż już dwukrotnie drużyna z Nowodworza brała udział w finale tego międzynarodowego turnieju (lata 2011 i 2013). W zeszłym roku do toruńskiego finału zabrakło kilkunastu sekund. Drużyna trenera Łukasza, zwanego „Nowodworskim Mourinho” zapowiada walkę o awans do ostatniej kropli potu. Do boju Nowodworze !!!

PROWRÓT Z GRECKIEJ WYPRAWY

8 czerwiec 2015r.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Podopieczni naszego Stowarzyszenia powrócili z wyjazdu edukacyjno – turystycznego zmęczeni, ale szczęśliwi, pełni wspomnień i wrażeń. Pod każdym względem był to wyjazd udany. Dopisało wszystko, począwszy od zdrowia, i dobrego samopoczucia uczestników, a na pogodzie i idealnej temperaturze morza kończąc. Wyprawa trwała od 26 maja do 6 czerwca 2015r. Szersza relacja w wyprawy oraz zdjęcia wkrótce!

Rekrutacja zakończona, czas na działania!

4 czerwiec 2015r.

Ostatniego dnia maja zakończył się okres rekrutacji do projektu „Obywatel z odzysku – rewitalizacja kompetencji społecznych i obywatelskich u osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu tarnowskiego” który finansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020. Rekrutacja zakończyła się pełnym sukcesem, chęć uczestnictwa w projekcie zgłosiło 43 osoby. Zgodnie z regulaminem rekrutacji do projektu zostało przyjętych 30 osób które zgłosiły się jako pierwsze i spełniały pozostałe warunki dot. przystąpienia. 7 osób stworzyło listę rezerwową, natomiast 6 osób nie spełniało któregoś z warunków rekrutacji. Wszystkie osoby które zgłosiły chęć uczestnictwa w projekcie zostały powiadomione o wynikach rekrutacji. A teraz czas na działania!

Wyniki rekrutacji do projektu „Powrót do Przeszłości…”

2 czerwiec 2015r.

Cały miesiąc maj trwała rekrutacja do projektu „Powrót do Przeszłości – integracja społeczna seniorów objętych pomocą instytucjonalną w palcówkach powiatu tarnowskiego” który współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. W wyniku działań rekrutacyjnych do projektu zostało przyjętych dwadzieścia cztery osoby w wieku 60+, które objęte są pomocą instytucjonalną w ramach DPS czy ŚDS mieszczących się na terenie Powiatu Tarnowskiego. Do projektu zgłosiło się łącznie 32 osoby, przyjęte zostały pierwsze 24 osoby spełniające kryteria rekrutacji do projektu. Pozostałe zgłoszone osoby utworzyły listę rezerwową. Wszystkie osoby które zgłosiły swą chęć udziału w projekcie zostały poinformowane o wynikach rekrutacji. Pierwsze działania merytoryczne w ramach projektu już na początku czerwca! Start!

TRWA REKRUTACJA DO PROJEKTU „OBYWATEL Z ODZYSKU”

12 maj 2015r.

Zapraszamy serdecznie do udziału w projekcie „Obywatel z odzysku – rewitalizacja kompetencji społecznych i obywatelskich u osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu tarnowskiego”. Rekrutacja do projektu odbywać się będzie w każdy poniedziałek i środę miesiąca maja w siedzibie Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami, w Nowodworzu. Wszelkich informacji udziela koordynator pod numerem telefonu 696964202.

Rekrutacja prowadzona jest w przyjaznej atmosferze, w budynku pozbawionym barier architektonicznych, 2 razy w tygodniu. Rekrutacja przeprowadzana jest zgodnie z zasadą równości szans w tym równości płci. W projekcie będą mogły wziąć udział osoby spełniające poniższe kryteria:

a)osoba dorosła (ź. w. oświadczenie)

b)niepełnosprawność w stopniu lekkim, umiarkowanym lub znacznym orzeczona z uwagi na zaburzenia psychiczne (ź.w. oświadczenie - orzeczenie o niepełnosprawności do wglądu)

c) miejsce zamieszkania – powiat tarnowski (ź.w. oświadczenie)

d) osoba nawiązująca kontakt, chociażby krótkotrwały, u której nie występuje zachowanie agresywne i autoagresywne, u której występują przejawy zachowań prospołecznych

Osoby chcące wziąć udział w realizacji projektu i spełniające w/w kryteria wypełnią i podpiszą formularz zgłoszeniowy. Po spełnieniu powyższych kryteriów o przyjęciu do projektu decydować będzie kolejność zgłoszeń! W przypadku zgłoszenia większej liczby chętnych zostanie utworzona lista rezerwowa.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 - 2020

Przygotowania do GRECKIEJ WYPRAWY

12 maj 2015r.

Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od wyprawy edukacyjno – turystycznej osób niepełnosprawnych do Grecji. W zasadzie większość przygotowań, dzięki naszym wspaniałym sponsorom i przyjaciołom naszej organizacji jest już zapięta na ostatni guzik. Ostatecznie w wyprawie uczestniczyć będzie 21 osób. Pobyt osób niepełnosprawnych – podopiecznych naszego Stowarzyszenia w Grecji trwać będzie 11 dni, w tym czasie odwiedzimy m.in. Larisę, Saloniki, Meteory, wyspę Skiatos, Olimp i in. Ostatnie tygodnie przed wyjazdem poświęcimy na merytoryczne przygotowanie podopiecznych do wyprawy. Tak jak przed zeszłoroczną wyprawą do Włoch, tak i w tym roku przeprowadzone zostaną warsztaty wiedzy podróżniczej, ukierunkowane na poznanie zwyczajów, kultury i geografii miejsca docelowego wyprawy, czyli Grecji.

Korzystając z okazji chcieliśmy serdecznie podziękować za wielką pomoc (finansową, prawną, organizacyjną i in.) w organizacji wyprawy dla:

Zamojskich Zakładów Zbożowych w Zamościu

Hurtowni Elektrycznej MegaEL pana Janusza Cetnara z Tarnowa

Przedsiębiorstwa Budowlano – Projektowego pana Edwarda Solaka z Rzuchowej

Toruńskim Zakładom Materiałów Opatrunkowych z Torunia

Właścicielom Apteki Rodzinnej z Jasła

Państwu Kowalskim - Zakład Przetwórstwa Mięsnego ze Skrzyszowa

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Trwa rekrutacja seniorów do projektu „Powrót do Przeszłości”

12 maj 2015r.

Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami informuje, że rekrutacja seniorów do projektu „Powrót do Przeszłości – integracja społeczna seniorów objętych pomocą instytucjonalną w palcówkach powiatu tarnowskiego” potrwa do końca miesiąca maja 2015r. Zapisy do projektu przyjmujemy w każdy wtorek i czwartek miesiąca w siedzibie Stowarzyszenia (Nowodworze 64, 33-112 Tarnowiec; budynek DPS w Nowodworzu). Wszelkich informacji udziela koordynator projektu pod numerem telefonu 696964202.

Osoby chcące przystąpić do projektu muszą spełniać następujące warunki:

Wiek 60+, osoba mieszkająca na terenie powiatu tarnowskiego, objęta pomocą instytucjonalną w jednej z placówek DPS, ŚDS, WTZ na terenie powiatu tarnowskiego.

DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

 

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020

Sukces Stowarzyszenia w konkursie Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich!

5 maj 2015r.

Miło nam poinformować, że Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami uzyskało dofinansowanie Ministra Pracy i Polityki Społecznej ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na realizację projektu „Obywatel z odzysku – rewitalizacja kompetencji społecznych i obywatelskich u osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu powiatu tarnowskiego”. Projekt został bardzo wysoko oceniony przez ekspertów, 38 miejsce w Polsce na ponad 3000 organizacji, które złożyły oferty w priorytecie II, i prawie 6000 wniosków złożonych w całym konkursie. Projekt trwać będzie do końca 2015r. i obejmie wszechstronną pomocą 30 osób z zaburzeniami psychicznymi z terenu Powiatu Tarnowskiego.

Wybory Prezydenta RP 2015 - informacje dla wyborców niepełnosprawnych

28 kwiecień 2015r.

Komunikat Państwowej Komisji Wyborczej dotyczący głosowania przez osoby niepełnosprawne:

 

https://youtu.be/BAA9juvB21k?list=PLAimbok-fB0qdFtxnOnnwWPXa1_RiiZCu

 

Prosimy o zapoznanie się z biuletynem dostępnym poniżej

Uroczyste spotkanie z Ministrem Pracy i Polityki Społecznej

14 kwiecień 2015r.

W dn. 13 kwietnia w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie odbyło się spotkanie przedstawicieli organizacji pozarządowych zajmujących się wszechstronną pomocą seniorom z ministrem Pracy i Polityki Społecznej, panem Władysławem Kosiniakiem – Kamyszem.  Na spotkanie zostały zaproszone organizacje, które otrzymały dofinansowania do realizacji projektów w ramach tegorocznej edycji Rządowego Programu na Rzecz Osób Starszych na lata 2014-2020. Jedną z kilkunastu organizacji z regionu tarnowskiego, które otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu ASOS2015 jest Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami. Prezes Stowarzyszenia, pani Marta Jamrozik odebrała z rąk pana ministra Władysława Kosiniaka – Kamysza dyplom gratulacyjny oraz życzenia powodzenia zbliżającej się realizacji projektu. Na uroczystości obecni byli również przedstawiciele samorządu Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego, miasta Tarnowa oraz parlamentarzyści.

 

Tegoroczny projekt Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami w ramach programu ASOS ma za zadanie wsparcie integracji społecznej i międzypokoleniowej u 24 seniorów z domów pomocy i środowiskowych domów samopomocy z terenu powiatu tarnowskiego.  Projekt pod nazwą Powrót do Przeszłości trwać będzie od maja do grudnia 2015 roku, uczestniczący w nim seniorzy uzyskają pomoc i wsparcie w obszarze świadomości konsumenckiej, zdrowia, motywacji do aktywności. A to wszystko poprzez podane w bardzo atrakcyjnej formie Innowacyjne Warsztaty Społeczno-Filmowe (łącznie ponad 300h przez cały okres realizacji projektu).  Głównymi celem i założeniem projektu Powrót do Przeszłości jest poprawa aktywności społecznej oraz świadomości konsumenckiej u 24 seniorów.

WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH!!!

3 kwiecień 2015r.

 

Życzymy Wam aby nadchodzący czas Świąt Wielkiejnocy

obfitował w spotkania rodzinne przy Świątecznym stole.

Niech radość płynąca ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa

zagości w waszych sercach i towarzyszy Wam przez cały rok.

Niech w wielkanocny poniedziałek

woda leje się całymi strumieniami.

Wesołego Alleluja!

 

 

 

Życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy dla wszystkich podopiecznych, członków, sympatyków oraz dobrodziejów Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami przesyła Zarząd!

W Muzeum Etnograficznym

27 marzec 2015r.

Dzięki uprzejmości Muzeum Etnograficznego w Tarnowie w dn. 27.03.2015r. grupa naszych podopiecznych miała możliwość zwiedzać wystawę pt. Pożegnanie z Afryką. Wystawa opowiada o codziennym życiu, kulturze, tradycjach i wierzeniach plemion Afryki Zachodniej, Północnej i Środkowej. Nasi podopieczni mieli niecodzienną okazję do obejrzenia egzotycznych strojów, rytualnych masek, rzeźby, biżuterii, instrumentów muzycznych, fetyszy, broni czy przedmiotów codziennego użytku i tych, które towarzyszyły mieszkańcom „czarnego lądu” podczas obrzędów inicjacyjnych, święta plonów, ceremonii pogrzebowych oraz różnych magicznych praktyk.

W „Innym Świecie”

25 marzec 2015r.

Dnia 25 marca Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami zorganizowało dla swoich podopiecznych w ramach działań wspierających ich świadomość kulturalną wyjście do tarnowskiego Teatru im Solskiego na spektakl „Inny Świat” wg. Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Spektakl, którego kanwą jest wstrząsająca relacja autora z pobytu w łagrach sowieckich w Witebsku i Jercewie, to opis brutalnych metod totalitaryzmu komunistycznego i walki o przeżycie i zachowanie ludzkiej godności. W rolach głównych spektaklu nasi podopieczni mogli podziwiać kunszt znanych tarnowskich aktorów: Mariusza Szaforza, Jerzego Pala oraz Aleksandra Fiałka. Przedstawienie było dla naszych podopiecznych doskonałą lekcją historii ale też aktorską lekcją poglądową dla członków wspieranej przez naszą organizację grupy teatralnej Śmiałość.

Urodziny Pani Prezes

12 marzec 2015r.

W dniu 12 marca urodziny obchodzi Prezes Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami, Pani Marta Jamrozik. Z tej okazji odbyło się w naszej siedzibie małe przyjęcie okolicznościowe. W imieniu członków i podopiecznych Stowarzyszenia życzymy Pani Prezes 100 lat w zdrowiu, szczęściu i wszelakiej pomyślności!

Oficjalne odebranie nowego skrzydła budynk DPS w Nowodworzu

9 marzec 2015r.

Święto w Nowodworzu. W dniu dzisiejszym odbyło się oficjalne przekazanie nowego skrzydła budynku Domu Pomocy Społecznej dla osób przewlekle psychicznie chorych w Nowodworzu. Oficjalnego przecięcia wstęgi dokonali p. Roman Łucarz – Starosta Tarnowski, p.Wioletta Wilimska- dyrektor Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie, p. Zbigniew Karciński  - wicestarosta Tarnowski oraz p. Marta Jamrozik- dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. Dom Pomocy Społecznej w Nowodworzu to nasz najbliższy współpracownik i niezawodny partner, rozwój DPS w Nowodworzu to rozwój Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami, które działa przecież m.in. dla dobra osób przebywających w tej placówce. Rozbudowa Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu odbyła w ramach projektu „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” realizowanego w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy. Projekt „Pomocna dłoń pod bezpiecznym dachem” był realizowany przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Krakowie w ramach Celu II Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy: Poprawa usług podstawowej opieki zdrowotnej i usług opieki społecznej na peryferyjnych i zmarginalizowanych terenach obszarów objętych koncentracją geograficzną. Celem projektu jest podniesienie dostępności usług opieki społecznej dla mieszkańców Małopolski poprzez waloryzację bazy infrastrukturalnej domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych, doposażenie tych jednostek w sprzęt oraz profesjonalizację usług ich personelu.

94 urodziny naszej najstarszej podopiecznej

5 marzec 2015r.

Dziś swoje 94 urodziny obchodzi najstarsza podopieczna naszej organizacji, pani Romana.  W imieniu wszystkich członków , sympatyków i podopiecznych Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami życzymy pani Romanie najmniej 200 lat życia

Szukamy SPONSORÓW na tegoroczny wyjazd integracyjno – turystyczny osób niepełnosprawnych!!!

12 luty 2015r.

Dzięki uprzejmości i specjalnie dla nas przygotowanej ofercie zaprzyjaźnionego biura turystycznego z Łodzi, grupa osób niepełnosprawnych, podopiecznych Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami ma szansę na wyjazd, w dniach 26.05 – 6.06.2015r. do Grecji (Panteleimonas). Będzie to już kolejny wyjazd zagraniczny dla osób niepełnosprawnych ze względu na zaburzenia psychiczne, organizowany przez nasze Stowarzyszenie. Uczestnicy wyjazdu będą mieli zapewnione: transport, wyżywienie, dziewięć noclegów w Grecji, opiekę lekarza i rezydenta, wycieczkę fakultatywną, pakiety żywnościowe na drogę, ubezpieczenie. W związku z tym, że osoby pozostające pod naszą opieką są przeważnie osobami ubogimi, pobierającymi niskie świadczenia (np. mieszkańcy domów pomocy) chcemy jeszcze bardziej wspomóc ich, pozyskując sponsorów którzy dopłacą do ich wyjazdu. Planujemy, by całkowity koszt wyjazdu jednej osoby niepełnosprawnej do Grecji nie przekroczył 600zł, gdyż ta kwota jest jeszcze w zasięgu naszych podopiecznych (kosztem kilkumiesięcznego oszczędzania). By osiągnąć ten cel, potrzebujemy państwa pomocy. Liczy się każda wpłata, każdy grosz. Nadmieniamy, iż opieka (wolontariusze, członkowie Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami) którzy pojadą do Grecji wraz z osobami niepełnosprawnymi, same pokrywają koszty swojego pobytu, więc ewentualna państwa pomoc będzie skierowana wyłącznie na dofinansowanie pobytu osób niepełnosprawnych! Informacji na temat form i możliwości współpracy udzielamy pod numerem telefonu 883368691 oraz e-mailem czerwonedeby.org@gmail.com.

Ewentualne wpłaty prosimy kierować na:

Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami

Nowodworze 64

33-112 Tarnowiec

Bank Pekao S.A. Oddział w Tarnowie

Nr rachunku: 05 1240 5194 1111 0010 2188 2590

 

Za każdą pomoc SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Zakończenie sezonu zimowego grupy teatralnej ŚMIAŁOŚĆ

11 luty 2015r.

W dniu 10 lutego odbyła się uroczystość zakończenia sezonu zimowego grupy teatralnej Śmiałość. Młodzi aktorzy wspomagani przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami, na spotkaniu „przy kawce i ciasteczku” dokonali podsumowania ostatnich miesięcy działalności grupy, snuli również plany na przyszłość. Na spotkanie zaproszeni zostali również przedstawiciele naszej organizacji oraz domu pomocy w Nowodworzu. Fotorelacja z wydarzenia na facebooku.

Jaki był rok 2014 dla Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami?

2 luty 2015r.

Minął rok 2014, czas na małe podsumowanie. Poprzedni rok był rokiem wytężonej pracy dla członków Stowarzyszenia. Postawiliśmy sobie wysokie cele, większość udało się zrealizować. Był to rok bez wątpienia udany, jeśli chodzi o zapewnienie szeroko pojętej integracji społecznej naszym podopiecznym. Stowarzyszenie realizowało działania projektowe w obszarze wsparcia wiedzy historycznej, patriotycznej, obywatelskiej czy społecznej, skierowane do dzieci, osób dorosłych i seniorów. I tak, w ramach projektu „Otwórz się na świat – integracja społeczna dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w Gminie Tarnów” udało się zorganizować warsztaty wakacyjne dla 20 dzieci. Warsztaty były niezwykle atrakcyjne, z pewnością zostaną na długo w pamięci wszystkim jego uczestnikom. Projekt realizowany był w ramach Akcji Charytatywnej Telewizji Polskiej S.A. ,Reklama Dzieciom. Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami organizowało również w 2014r. warsztaty wiedzy historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych w ramach projektu „Pełnosprawni Obywatele”. W ramach realizacji projektu uczestniczące w nim osoby (12 osób z zaburzeniami psychicznymi) stworzyły m.in. multimedialny przewodnik po historycznych miejscach regionu tarnowskiego. Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami było również realizatorem bardzo atrakcyjnych działań dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt pt. To JEST kraj dla starych ludzi objął wsparciem 20 seniorów, zamieszkałych w DPS lub uczęszczających do ŚDS na terenie powiatu tarnowskiego. Dzięki realizacji projektu udało się m.in. zrealizować film fabularny, który stworzyły niemal w całości uczestnicy projektu, we współpracy z wspomaganą przez nas grupa teatralną Śmiałość. Stowarzyszenie współpracowało i wspierało również grupę nieformalną Epidemia Pasji. Grupa ta od lat zapewnia rozrywkę, rekreację i zajęcia sportowe osobom zamieszkałym z Domach Pomocy Społecznej. W ramach współpracy udzieliliśmy (jako partner wspomagający) pomocy grupie Epidemia Pasji w realizacji projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych Strzelec”. Projekt zapewnił atrakcje (m.in. warsztaty historyczne oraz zajęcia na strzelnicy) dla 20 osób niepełnosprawnych. Dodatkowo Stowarzyszenie wspomagało organizację wielu imprez integracyjnych dla osób niepełnosprawnych, seniorów, dzieci (m.in. doroczna impreza integracyjna Noc Świętojańska w Nowodworzu). Udało się również zorganizować wyjazd grupy osób niepełnosprawnych na uroczystości kanonizacyjne Św. Jana Pawła II do Rzymu. Tygodniowy pobyt we Włoszech bez wątpienia zostanie na stałe w pamięci jego uczestników. Sam koniec roku, to początek przykrego zamieszania sprowokowanego przez jednego z radnych powiatu w sprawie strzelnicy. Ale jak mówią, co nas nie zabije, to nas wzmocni. Sprawa została wyjaśniona, więc wchodzimy w nowy rok pełni optymizmu, z nowymi pomysłami na działania, oraz nowym składem zarządu Stowarzyszenia. Dodatkowo należy nadmienić że Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami w 2014r. zostało uhonorowane (jako jedno z 19 organizacji w Małopolsce) certyfikatem Dobra Jakość III Sektora. Oby rok 2015 był równie udany, albo i lepszy dla organizacji jak rok poprzedni.

Styczniowe występy grupy teatralnej ŚMIAŁOŚĆ

20 styczeń 2015r.

Bardzo pracowity jest pierwszy miesiąc nowego roku dla niepełnosprawnych aktorów ze wspieranej przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami grupy teatralnej Śmiałość. Uroczysta premiera przedstawienia pt. „W poszukiwaniu miłości” odbyła się w Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu. Następnie sztuka ta wystawiana była jeszcze w ośrodkach pomocowych w Ryglicach oraz w Tarnowie. Recenzje są bardzo dobre, widać wielkie zaangażowanie oraz coraz większe doświadczenie niepełnosprawnych aktorów. Poza sztuką „W poszukiwaniu miłości” grupa Śmiałość w styczniu wystawiała jeszcze przedstawienie jasełkowe oraz przedstawienie dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z realizacji przedstawień na facebooku.

„Strzelnica Gate”- oświadczenie Stowarzyszenia

2 styczeń 2015r.

 

Od kilku dni przetacza się przez media rzekoma afera wywołana przez radnego pow. tarnowskiego pana Pawła Augustyna, który odkrył na Sesji Rady Powiatu, że nasz Dom dysponuje od kilku miesięcy strzelnicą. Podawał przy tym nieprawdziwe informacje jakoby powstanie jej było decyzją poprzedniego Zarządu Powiatu.
Informacje o naszej strzelnicy ukazały się w mediach: rdn.pl, radiokrakow.pl, tarnow.iokolice.info . Temat spotkał się z szerokim odzewem na stronach w/w mediów na których...

To JEST kraj dla starych ludzi trailer

31 grudzień 2014r.

ŻYCZENIA NOWOROCZNE

31 grudzień 2014r.

Wszystkiego najlepszego i wszelkiej pomyślności w Nowym 2015 roku życzą Zarząd, członkowie i podopieczni Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami  w Nowodworzu

Tłumy widzów na premierze filmu „To JEST kraj dla starych ludzi”

29 grudzień 2014r.

Prawie 90  osób wzięło udział w premierowej projekcji filmu „To JEST kraj dla starych ludzi”. Sala szkoleniowa, zamieniona na tę okoliczność w salę kinową wręcz pękała w szwach. Premiera filmu była ostatnim już niestety akcentem realizowanego przez ostatnie siedem miesięcy przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach na terenie Powiatu Tarnowskiego poprzez Innowacyjne Warsztaty Społeczno – Filmowe”.

Wielka premiera filmu „To JEST kraj dla starych ludzi”. Już 22 grudnia!!!

16 grudnia 2014r.

Już w najbliższy poniedziałek nastąpi premiera filmu „To JEST kraj dla starych ludzi”. Zdjęcia do tej superprodukcji zostały już zakończone, aktualnie film poddawany jest ostatnim obróbkom technicznym. Premiera filmu odbędzie się w sali szkoleniowej (aktualnie dostosowywanej na obraz i podobieństwo profesjonalnej sali kinowej) Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami w Nowodworzu. Serdecznie zapraszamy na projekcję. WSTĘP WOLNY!

Projekt „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach na terenie Powiatu Tarnowskiego poprzez Innowacyjne Warsztaty Społeczno – Filmowe” współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Mamy nowe władze

15 grudzień 2014r.

W Stowarzyszeniu Dom pod Czerwonymi Dębami odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze. W wyniku wyborów na stanowisko prezesa organizacji członkowie Stowarzyszenia mandatem zaufania obdarowali ponownie panią Martę Jamrozik, która piastuje to stanowisko od początku swego istnienia, tj. od 2007 roku. Gratulujemy pani Prezes i liczymy na dalszy rozwój organizacji. Stanowisko wiceprezesa objęła pani Dorota Drąg – Banek a skarbnika pan Andrzej Kudrański. Zarząd Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami uzupełniają panowie Daniel Zieliński (sekretarz) oraz Krzysztof Kosiński (członek zarządu). Nowo wybranym władzom organizacji życzymy sukcesów i zrealizowania wszystkich zakładanych celów!

Zakończenie projektu Pełnosprawni Obywatele…

2 grudzień 2014r

Z dniem 28.11.2014r. zakończyła się realizacja projektu „Pełnosprawni Obywatele – warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych”. Projekt realizowany był od lipca 2014r. w ramach programu Patriotyzm Jutra 2014 współfinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski. Ostatnim akcentem realizacji projektu była uroczysta prezentacja szerokiej publiczności Multimedialnego Przewodnika Historycznego Regionu Tarnowskiego.

Senior w OPERZE

1 grudnia 2014r.

W dn. 30.11.2014r. uczestnicy projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach na terenie Powiatu Tarnowskiego poprzez Innowacyjne Warsztaty Społeczno – Filmowe” brali udział w wyjeździe do Opery Krakowskiej. Opera „Miłość do trzech pomarańczy” Siergieja Prokofiewa zrobiła na uczestnikach projektu piorunujące wrażenie. Wspaniała muzyka, ciekawa fabuła, czołowi operowi śpiewacy Europy, doskonała choreografia, to wszystko bez wątpienia spowodowało, że wieczór spędzony w Operze Krakowskiej zostanie na zawsze w pamięci uczestniczących w projekcie osób.

Zakończenie realizacji projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC”

28 listopad 2014r.

W dniu 28.11.2014r. zakończyła się realizacja projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC”, który dofinansowany był ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie. Podczas realizacji projektu nasze Stowarzyszenie występowało w roli organizacji wspierającej dla naszych przyjaciół z grupy nieformalnej Epidemia Pasji.

Pełnosprawni Obywatele – Premiera MULTIMEDIALNEGO PRZEWODNIKA HISTORYCZNEGO REGIONU TARNOWSKIEGO

27 listopad 2014r.

Pięć miesięcy wytężonej pracy, setki przejechanych kilometrów, dziesiątki odwiedzonych miejsc pamięci, tysiące wykonanych zdjęć… To wszystko złożyło się na powstanie Multimedialnego Przewodnika Historycznego Regionu Tarnowskiego

KRÓL STRZELCÓW- Turniej kończący działania projektowe

26 listopad 2014r.

Listopad – miesiąc atrakcji dla seniora! ASOS 2014

21listopad 2014r.

Mimo iż cały okres realizacji projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalna w placówkach powiatu tarnowskiego” atrakcji dla uczestników było co niemiara jednak miesiąc listopad był w tej kwestii szczególny. Uczestnicy projektu poza comiesięcznymi atrakcjami typu warsztaty integracji społecznej, multimedialne warsztaty filmowe, konsultacje z rehabilitantem czy psychologiem brali udział w bardzo atrakcyjnych wyjściach grupowych..

WAŻNA INFORMACJA DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA DOM POD CZERWONYMI DĘBAMI !

5 listopad 2014r.

Na podstawie § 18 ust. 1 Statutu Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami z siedzibą
w: Nowodworze 64, 33-112 Tarnowiec, w imieniu Zarządu zapraszam wszystkich członków organizacji na

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze.

 

Walne Zebranie odbędzie się w dniu 5.12.2014r. (piątek) o godzinie 10.30
w sali terapeutyczno – szkoleniowej, Nowodworze 64, I piętro.

Treningi naszej strzeleckiej drużyny

5 listopad 2014r.

Wchodzimy w ostatni miesiąc realizacji projektu „Strzał w Dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC”. Zajęcia na strzelnicy cieszą się niesłabnąca popularnością, mimo niekiedy późnojesiennych temperatur. Uczestniczące w zajęciach osoby niepełnosprawne przychodzą na strzelnicę bardzo chętnie, w zasadzie co zajęcia poprawiają swoje wyniki. Wszyscy trenują przed mającym się odbyć na zakończenie projektu (koniec listopada 2014r.) wielkim turniejem strzeleckim O PUCHAR KRÓLA STRZELCÓW.

Projekt dofinansowany jest ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie

W Muzeum Auschwitz Birkenau

3 listopad 2014r

W dniu 30 października uczestnicy projektu „Pełnosprawni Obywatele – warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych” wraz z trenerami wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Oświęcimia. Uczestnicy zwiedzali niemiecki obóz zagłady Auschwitz Birkenau. Muzeum KL Auschwitz mimo przygotowania merytorycznego przed wyjazdem zrobiło na uczestnikach projektu wielkie wrażenie. Wizyta w muzeum, jak i namacalne dowody zbrodni nazistowskiej pozostaną w świadomości uczestników wyjazdu na zawsze. Wyjazd był doskonałą lekcją historii i tolerancji dla osób niepełnosprawnych.

Realizacja projektu współfinansowana jest przez Muzeum Historii Polski w ramach programu operacyjnego Patriotyzm Jutra ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Superprodukcja „To JEST kraj dla starych ludzi” – relacja z planu filmowego

3 listopad 2014r.

Kulminacją realizacji projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa seniorów objętych pomocą instytucjonalną w powiecie tarnowskim” będzie premierowa projekcja realizowanego w ramach projektu filmu. Film powstaje w kooperacji między uczestniczącymi w projekcie seniorami a grupą teatralna „Śmiałość” którą tworzą młodsze osoby niepełnosprawne. Film kręcony jest w atrakcyjnych miejscach (m.in. w ruinach zamków) z maksymalnym wykorzystaniem rekwizytów, kostiumów, charakteryzacji oraz efektów specjalnych. W założeniu praca przy produkcji filmu ma być atrakcyjna dla uczestników projektu. Założenia projektowe sprawdzają się w stu procentach, gdyż zabawa przy tworzeniu filmu jest wybitnie doskonała. Z początku nieśmiali seniorzy dziś występują przed kamerą niczym wytrawni aktorzy. Dodatkowo obsługują też kamery, urządzenia rejestracji dźwięku oraz urządzenia od efektów. Każdy znalazł swoją rolę/zadanie przy produkcji filmu „To JEST kraj dla starych ludzi”. Scenariusz do filmu powstaje na bieżąco podczas stacjonarnych zajęć warsztatowych (Multimedialne Warsztaty Filmowe), dzięki temu uczestnicy mają całkowity wpływ na jego fabułe.  Jest to film Science Fiction, z elementami kina drogi, dramatu, komedii ze szczyptą wenezuelskiej romantycznej telenoweli. Fabuła w największym uproszczeniu dotyczy zwycięstwa dobra ze złem. Premiera filmu odbędzie się pod koniec miesiąca grudnia, podczas uroczystego zakończenia projektu. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z planu zdjęciowego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020

Intensywne prace nad Przewodnikiem

24 październik 2014r.

Trwają intensywne prace nad tworzeniem Multimedialnego Przewodnika Historycznego Regionu Tarnowskiego. Przewodnik tworzony jest w ramach realizacji projektu Pełnosprawni Obywatele – warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych”. Uczestnicy projektu wraz z trenerami przemierzają pobliskie miejscowości w poszukiwaniu najciekawszych historycznie obiektów. Ostatni wyjazd to Zbylitowska Góra (Buczyna) Tarnów (stary cmentarz) oraz Skrzyszów (Las Kruk). Podczas najbliższego wyjazdu historycznego będziemy szukali śladów Żydów i Romów w regionie. A już 30 października grupa projektowa wraz z trenerami uda się na wyjazd edukacyjny do muzeum Auschwitz Birkenau.

Co słychać w STRZELCU?

23 październik 2014r.

Zajęcia teoretyczne realizowane w ramach projektu „Strzał w Dziesiątkę – Drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC” cieszą się niezmiennie wysoką frekwencją wśród uczestników zajęć. Zagadnienia obywatelskie, poprzeplatane historią, konwersatoria prowadzone w luźnej, dostępnej dla osób niepełnosprawnych formie, z użyciem klasowego sprzętu multimedialnego zaciekawiają uczestników, sprawiają, że tematyka poruszana podczas zajęć staje się im bliższa. A po teorii – praktyka: strzeleckie oko u większości uczestników wyrabia się coraz bardziej. Wszyscy trenują przed zaplanowanym na zakończenie projektu wielkim turniejem z nagrodami. Ze strzelnicy, co bardzo nas cieszy, korzystają również osoby z poza projektu, wieść o zbudowanym przez nas obiekcie rozeszła się po okolicy. Po pochlebnych opiniach możemy śmiało stwierdzić, że realizowany projekt zaprawdę jest STRZAŁEM W DZIESIĄTKĘ.

„To JEST kraj dla starych ludzi” – relacja z planu zdjęciowego do filmu

12 październik 2014r.

Trwają pracę nad filmem „To JEST kraj dla starych ludzi” który tworzony jest w ramach projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalna w powiecie tarnowskim”. Projekt współfinansowany jest przez Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Praca nad tworzeniem filmu jest dla uczestników projektu wielkim przeżyciem. Osoby biorące udział w projekcie same podczas zajęć warsztatowych tworzą scenariusz do filmu, mają bezpośredni wpływ na dobór scenerii, kostiumów, obsady. Akcja filmu zapowiada się niczym w hollywoodzkich superprodukcjach, zaczyna się od podstępnego porwania, a potem jest już tylko ciekawiej. W pracach przy filmie poza uczestniczącymi w projekcie seniorami biorą udział (w ramach integracji międzypokoleniowej) aktorzy amatorzy z grupy teatralnej „Śmiałość”. Premiera filmu zaplanowana jest podczas uroczystości zakończenia projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalna w powiecie tarnowskim”, pod koniec grudnia 2014r.

Uroczyste otwarcie STRZELNICY

12 październik 2014r.

W dniu 10 października odbyło się uroczyste otwarcie naszej strzelnicy. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele lokalnego samorządu i instytucji oraz mieszkańcy Nowodworza. Wstęgę przecięła pani dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Nowodworzu (na terenie którego znajduje się strzelnica). Po uroczystościach odbył się wielki turniej strzelecki w którym wzięło udział prawie pięćdziesięciu zawodników. Projekt „Strzał w Dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych STRZELEC” współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Małopolska Lokalnie potrwa do 28.11.2014r. Opis zawodów i zdjęcia na Facebooku.

Zapraszamy na Turniej strzelecki "KRÓL STRZELCÓW 2014"

8 październik 2014r.

Już w piątek, o godzinie 10.30 wielkie otwarcie rewitalizowanej w ramach projektu Strzał w Dziesiątkę strzelnicy! Zapowiadają się wielkie emocje sportowe. Uczestnicy projektu, trenerzy i wolontariusze trenują od dłuższego czasu, tak, że rywalizacja zapowiada się pasjonująco. Kto zostanie KRÓLEM STRZELCÓW? Oczywiście poinformujemy o tym po zakończeniu turnieju! Zapisy tuż przed zawodami. Czekają nagrody!

Pełnosprawni Obywatele - wrzesień

2 październik 2014r.

W miesiącu wrześniu zajęcia projektu „Pełnosprawni Obywatele – warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych” odbywały się w tematyce II wojny światowej. Poza rajdem szlakiem Batalionu Barbara (relacja we wcześniejszych postach) uczestnicy odwiedzili m.in. Radłów (rekonstrukcja Bitwy Radłowskiej), Tarnów (miejsca pamięci i męczeństwa z czasów II wojny światowej), Zbylitowską Górę czy Pogórską Wolę. Wszędzie dokonywano dokumentacji fotograficznej, która posłuży do wykonania Multimedialnego Przewodnika Historycznego Regionu Tarnowskiego.

Strzelnica coraz piękniejsza

2 październik 2014r.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczestników projektu Strzał w dziesiątkę…, mieszkańców i pracowników domu pomocy oraz ludności Nowodworza strzelnica wygląda z dnia na dzień profesjonalnej.

Wrześniowe działania w ramach programu ASOS 2014

22 wrzesień 2014r.

Mija kolejny miesiąc realizacji projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach Powiatu Tarnowskiego”. Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Ruszyły prace na strzelnicy

17 wrzesień 2014r.

Pełną parą ruszyły działania realizowane w ramach projektu  „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych Strzelec”. Projekt ten realizowany jest przez nasze Stowarzyszenie wspólnie z Grupą Nieformalną Epidemia Pasji w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich MAŁOPOLSKA LOKALNIE.

Pełnosprawni Obywatele na patriotycznym szlaku

5 wrzesień 2014r.

W dniach 3-4 września 2014r. uczestnicy projektu „Pełnosprawni Obywatele – warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych” realizowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra 2014 uczestniczyli w rajdzie patriotycznym „Szlakiem Batalionu Barbara”

Drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych "STRZELEC"

5 wrzesień 2014

Wspólnie z naszymi przyjaciółmi z Grupy Nieformalnej Epidemia Pasji (pracownicy służb społecznych, cudowni pasjonaci pomocy, nasi stali współpracownicy podczas organizacji sportowych i kulturalnych imprez dla osób niepełnosprawnych) otrzymaliśmy dofinansowanie projektu „Strzał w dziesiątkę – drużyna strzelecka osób niepełnosprawnych Strzelec”. Projekt dofinansowanie otrzymał ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, MAŁOPOLSKA LOKALNIE. W ramach projektu będziemy prowadzić warsztaty edukacyjne i rozwijające zainteresowania dla osób niepełnosprawnych. Motywem przewodnim projektu jest wskrzeszenie starej strzelnicy znajdującej się na terenie kompleksu leśnego (obszar parkowy DPS w Nowodworzu, gdzie mieści się również nasza siedziba). Chętne do udziału w projekcie osoby niepełnosprawne wraz trenerami, wolontariuszami oraz lokalną społecznością wykonają prace rewitalizacyjne strzelnicy, doprowadzając ją do stanu używalności. Dodatkowo uczestnicy projektu w ramach jego realizacji będą brali udział w warsztatach strzeleckich (zakupione zostaną potrzebne akcesoria) oraz historyczno – patriotycznych. Realizacja projektu potrwa do 30 listopada.

Osoby niepełnosprawne (koniecznie objęte opieką instytucjonalną w ramach DPS lub ŚDS w regionie tarnowskim) chętne do udziału w projekcie mogą się zapisywać w siedzibie naszej organizacji (do wtorku 9.09) w godz. 8.00-11.00 lub e-mailowo (kosinskikrzysztof@o2.pl). Decyduje kolejność zgłoszeń!

Pełnosprawni Obywatele - sierpień

1 wrzesień 2014r.

Relacja z sierpniowych zajęć realizowanych w ramach projektu „Pełnosprawni Obywatele – warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych”. Projekt współfinansowany jest z programu Muzeum Historii Polski Patriotyzm Jutra 2014

Relacja z sierpniowych warsztatów w ramach programu ASOS 2014

20.08.2014r.

Relacja z przebiegu projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach powiatu tarnowskiego”. Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 -2020

Pełnosprawni Obywatele - relacja z lipcowych warsztatów

1 sierpień 2014r.

Projekt „Pełnosprawni Obywatele – warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych” odbywa się w ramach programu Patriotyzm Jutra 2014 i współfinansowany jest przez Muzeum Historii Polski ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Seniorzy w Kopalni - program ASOS 2014

1 sierpień 2014r.

W ostatnim dniu lipca uczestnicy projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach powiatu tarnowskiego” wzięli udział w wycieczce do Kopalni w Wieliczce. Pod opieką kopalnianej przewodniczki grupa udała się zwiedzanie najpiękniejszej na świecie kopalni soli. Wrażenia były niesamowite, widoki zapierające dech w piersiach, a oglądane solne cuda zrekompensowały całkowicie trudy trzygodzinnej wędrówki. Po zwiedzaniu uczestnicy udali się na wspólną biesiadę do wielickiej Karczmy Pod Wielką Solą. Późnym popołudniem, zmęczeni ale szczęśliwi uczestnicy wycieczki wyruszyli w drogę powrotną. Wyjazd zorganizowany był przez Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami w ramach realizacji projektu finansowanego ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej – Rządowy Program na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020.

Certyfikat DOBREJ JAKOŚCI TRZECIEGO SEKTORA dla Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami !

25 lipiec 2014r.

Miło nam poinformować, że nasze Stowarzyszenie zostało uhonorowane Certyfikatem DOBRA JAKOŚĆ TRZECIEGO SEKTORA nadanego w ramach projektu pn. „Certyfikacja Miarą Jakości Trzeciego Sektora” realizowanego przez Fundację Hetmana Tarnowskiego. Proces weryfikacyjny przeszło dziewiętnaście organizacji z terenu powiatów Województwa Małopolskiego. Uroczyste rozdanie certyfikatów odbyło się w Sali konferencyjnej Hotelu Tarnovia w dniu 24 lipca.

Podsumowanie warsztatów "Otwórz się na świat..."

25 lipiec 2014r.

Zakończyły się warsztaty „Otwórz się na świat – integracja społeczna dzieci w Gminie Tarnów” organizowane przez nasze Stowarzyszenie dzięki wsparciu Telewizji Polskiej S.A. w ramach akcji charytatywnej Reklama Dzieciom 2013.

Seniorzy na warsztatach

23 lipiec 2014r.

Pełną parą ruszyły zajęcia warsztatowe przy realizacji projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach na terenie powiatu tarnowskiego poprzez Innowacyjne Warsztaty Społeczno – Filmowe”.  Frekwencja na zajęciach dopisuje, wielkim powodzeniem cieszą się warsztaty integracji społecznej oraz warsztaty multimedialne. W fazę końcową wchodzą również prace nad przygotowaniami do realizacji produkcji filmowej pt „To JEST kraj dla starych ludzi”. Trwa dopasowywanie kostiumów, instruktaże sprzętowe, ustalanie scenariusza, podział ról. W pracach przy realizacji filmu uczestniczą z wielkim zaangażowaniem aktorzy z grupy teatralnej Śmiałość”. A już 31 lipca wyjazd uczestników projektu na wycieczkę do sławnej kopalni w Wieliczce. Relację z tego wyjazdu przedstawimy oczywiście na naszej stronie internetowej.

 

Projekt współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020

Wystartowały warsztaty integracyjne dla dzieci

14 lipiec 2014r.

Rozpoczęły się letnie warsztaty integracyjne dla dzieci z Gminy Tarnów pod nazwą "Otwórz się na świat". Warsztaty organizowane przez Stowarzyszenie Dom Czerwonymi Dębami finansowane są przez Telewizję Polską S.A. w ramach akcji charytatywnej Reklama Dzieciom 2013. Przez dwa tygodnie dzieci z gminy, które z różnych powodów nie uczestniczą w zorganizowanych formach wakacyjnego wypoczynku będą brały udział w urozmaiconych warsztatach pełnych atrakcyjnych zabaw edukacyjnych i sportowych. Dodatkowo dzieci będą zabierane do różnych atrakcyjnych miejsc użyteczności publicznej (kino, muzea, tor kartingowy i in). Integracją społeczną w projekcie zostało objętych 20 dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Tarnów

Pełnosprawni Obywatele w Krakowie

11 lipiec 2014r.

W ramach realizacji projektu z programu Patriotyzm Jutra pt "Pełnosprawni obywatele - warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych" uczestnicy wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Krakowa. Mimo niesprzyjającej aury udało się zrealizować cały zaplanowany program wyjazdu. Jako, że w ramach warsztatów stacjonarnych/teoretycznych przerabiamy w miesiącu lipcu tematy z zakresu "średniowiecze i czasy wcześniejsze" program wyjazdu zawierał głównie elementy historii dawniejszej. Dzięki naszemu przewodnikowi odbyliśmy podróz w czasie od założenia Grodu Kraka aż po czasy największej świetności, kiedy na Wawelu rezydowali królowie, a Kraków był stolicą Polski. Barbakan, Brama Floriańska, Stare Miasto, Wawel, Uniwersytet Jagielloński, Sukiennice, Kościół Mariacki, to tylko niektóre ze zwiedzanych tego dnia przez uczestników projektu obiektów. Deszczowy, ale bardzo udany dzień zakończono obiadem w jednej z niezliczonych krakowskich restauracji. Po takim dniu chyba nikt z obecnych nie może powiedzieć, że historia nie jest ciekawa.

Zakończyła się rekrutacja do programu "Patriotyzm Jutra"

7 lipiec 2014

Zakończyła się rekrutacja do projektu "Pełnosprawni obywatele - warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych". Działania promocyjno - rekrutacyjne przebiegły bardzo sprawnie, akces do uczestnictwa w projekcie zgłosiło aż 25 osób. Zgodnie z przyjętymi zasadami w regulaminie rekrutacji, w przypadku spełnienia wszystkich kryteriów decydować miała kolejność zgłoszeń. I właśnie ta zasada wyłoniła dwunastkę uczestników projektu. Osoby zakwalifikowane do projektu zostały już o tym poinformowane, odbyły się też inauguracyjne zajęcia (relacja z lipcowych warsztatów wkrótce). Z pozostałych spełniających kryteria osób została utworzona lista rezerwowa. Projekt "Pełnosprawni obywatele..." którego realizacja współfinansowana jest przez Muzeum Historii Polski w ramach programu operacyjnego "Patriotyzm Jutra"dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego potrwa przez pięć miesięcy (planowane zakończenie 28 listopad 2014r.)

Na Tuchowskim Odpuście

7 lipiec 2014r.

w piątek 4 lipca grupa podopiecznych naszej organizacji brała udział w wyjeździe do Tuchowa na Wielki Odpust Tuchowski i odbywającą się w ramach odpustu mszę swiętą w intencji osób niepełnosprawnych. Zobacz również na Facebooku

Rozpoczynamy działania warsztatowe w programie ASOS 2014

3 lipiec 2014r.

W dniu dzisiejszym zostały zainaugurowane działania warsztatowe w projekcie  „To JEST kraj dla starych ludzi - integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych   pomocą   instytucjonalną w Powiecie Tarnowskim”, który współfinansowany jest ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 – 2020. Osoby które przeszły pomyślnie rekrutację spotkały się i zapoznały ze wszystkimi trenerami pracującymi przy realizacji projektu, wysłuchały też inauguracyjnego wykładu poświęconego zaplanowanym działaniom. Uczestnicy spotkali się tralną "Śmiałość" z którąwać będą podczas realizacji niektórych działań.  Pełni entuzjazmu przystępujemy więc do realizacji zadania. Projekt "To JEST kraj dla starych ludzi" potrwa do końca 2014r a wsparcie otrzyma w nim 20 seniorów, którzy na codzień korzystają ze wsparcia instytucjonalnego w placówkach powiatu tarnowskiego.

"Patriotyzm Jutra" - Rekrutacja do piątku 4 lipca

3 lipiec 2014r.

Już tylko do piątku 4 lipca można się zapisywać do udziału w projekcie "Pełnosprawni obywatele - warsztaty świadomości historycznej i obywatelskiej dla osób niepełnosprawnych". Projekt realizowany jest w ramach organizowanego przez Muzeum Historii Polski programu "Patriotyzm Jutra". Działania projektowe ukierunkowane są na poprawę wiedzy historycznej oraz świadomości patriotycznej i obywatelskiej u osób niepełnosprawnych ze względu na zaburzenia psychiczne i/lub niepełnosprawność intelektualną. Uczestnicy muszą mieć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności oraz zamieszkiwać na terenie powiatu tarnowskiego. Rekrutacja trwa przez 4 dni (od 1 do 4 lipca) w godzinach od 10.00 - 14.00 w siedzibie Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami, Nowodworze 64, 33-112 Tarnowiec

Rekrutacja zakończona - rozpoczynamy warsztaty w ramach ASOS 2014

2 lipiec 2014r.

Zakończyła się rekrutacja uczestników do projektu „To JEST kraj dla starych ludzi – integracja międzypokoleniowa seniorów z Powiatu Tarnowskiego objętych pomocą instytucjonalną”. Rekrutacja trwała od dnia 1 czerwca 2014 r. do 30 czerwca 2014 r. Miejscem rekrutacji była siedziba Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami w Nowodworzu. W czasie trwania rekrutacji, chęć uczestnictwa w projekcie wyraziło 36 (trzydzieści sześć) osób, jednak kryteria rekrutacyjne spełniało 24 osoby. Pozostałe 12 osób albo nie miało jeszcze sześćdziesięciu lat (5 osób), albo nie zamieszkiwało na terenie powiatu tarnowskiego (6 osób z miasta Tarnowa), albo też nie były objęte pomocą instytucjonalną w żadnym zakresie (1 osoba). W związku ze spełnieniem przez więcej niż 20 osób (ilość miejsc w projekcie) kryteriów rekrutacyjnych decydująca okazała się kolejność zgłoszeń. Wszystkie osoby zgłaszające chęć udziału w projekcie zostały poinformowane o wynikach rekrutacji. Inauguracja zajęć warsztatowych już w najbliższy piątek!

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014 - 2020

Zabawa integracyjna "Noc Świętojańska" 2014

2 lipiec 2014r.

Wspaniała pogoda, wspaniała zabawa, wspaniali uczestnicy. Tak po krótce można przedstawić to, co działo się podczas XI już Zabawy Integracyjnej "Noc Świętojańska" organizowanej przez nasze Stowarzyszenie w Nowodworzu. A działo się bardzo dużo. Występy grupy teatralnej "Śmiałość", atrakcje, muzyka na żywo, tańce, doskonałe jedzenie, konkursy, loterie. Zabawa trwała do białego rana i nie było chyba osoby która nie byłaby szczęśliwa z udziału w tej imprezie. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli organizacyjnie, rzeczowo i finansowo w organizacji zabawy! Dziękujemy za przybycie wszystkim gościom! Zapraszamy do obejżenia fotografii z zabawy na naszym Facebooku. Do zobaczenia za rok!

Seniorzy na wycieczce

1 lipiec 2014r.

Ostatniego dnia czerwca grupa seniorów z DPS Nowodworze, podopiecznych naszego Stowarzyszenia brała udział w wycieczce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd zorganizowany był przez Samarytańską Federację Organizacji Pozarządowych z Zakliczyna w ramach realizacji projektu „Wsparcie i integracja społeczna osób poszkodowanych przez nazizm”. Projekt finansowany jest przez organizacje niemieckie ASB (Arbeiter-Samariter-Bund) oraz EVZ (Pamięć-Odpowiedzialność-Przyszłość). Uczestnicy wyjazdu (w sumie prawie 40 seniorów z terenu powiatu tarnowskiego i brzeskiego) mieli okazję zwiedzić sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej (m.in uczestnictwo we mszy św. w swej intencji) oraz muzeum "Dom Jana Pawła II" w Wadowicach. Mimo niesprzyjającej pogody wycieczka sprawiła seniorom wiele radości. Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć z tego wyjazdu.

O włos od awansu. Brawa za walkę do końca!!!

9 czerwiec 2014r.

Za nami kolejna edycja turnieju piłkarskiego Seni Cup. Wspomagana przez naszą organizację drużyna osób niepełnosprawnych z Nowodworza po wspaniałej walce zajęła III miejsce w turnieju eliminacyjnym w Czarnej, do ostatnich minut zachowując szansę na awans do toruńskiego międzynarodowego Wielkiego Finału tych rozgrywek. Zabrakło bardzo niewiele, ale za ambicję i wolę walki należą się naszym podopiecznym ogromne brawa. Zapraszamy do obejżenia fotorelacji z zawodów.

REKRUTACJA DO PROGRAMU ASOS

2 czerwiec 2014r.

Niniejszym informujemy, iż rozpoczęła się rekrutacja do projektu "To JEST kraj dla starych ludzi - integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach na terenie Powiatu Tarnowskiego poprzez Innowacyjne Warsztaty Społeczno-Filmowe". Projekt realizowany jest w ramach Rządowego Programu na rzecz aktywności Społeczej Osób Starszych na lata 2014 - 2020. Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie osoby objęte pomocą instytucjonalną w powiecie tarnowskim w wieku 60 lat i więcej. Rekrutacja potrwa do końca czerwca 2014r.

Seni Cup 2014

28 maj 2014r.

Zbliża się wielkimi krokami kolejna edycja piłkarskiego turnieju osób niepełnosprawnych SeniCup. Od 4 do 6 czerwca w Czarnej na boiskach miejscowej Czarnovii odbędzie się turniej eliminacyjny w którym wystąpi wspierana przez naszą organizację drużyna z Nowodworza. Nasi zawodnicy trenują od dawna, i zapowiadają walkę o awans do wielkiego międzynarodowego finału tej imprezy (lipiec 2014, Toruń). Ostatnim sprawdzianem naszych orłów przed wyjazdem do Czarnej będzie poniedziałkowy sparing (doroczny) z drużyną pracowników domu pomocy z Nowodworza. Relacja z derbów wkrótce. Niech wygra lepszy!

Biesiada seniorów

19 maj 2014r.

 

W dniu 17 maja grupa seniorów, podopiecznych naszej organizacji brała udział
w biesiadzie zorganizowanej przez Samarytańską Federację Organizacji Pozarządowych
w ramach projektu „Wsparcie i integracja społeczna osób poszkodowanych przez nazizm”. Projekt finansowany jest przez organizacje niemieckie ASB (Arbeiter-Samariter-Bund) oraz EVZ (Pamięć-Odpowiedzialność-Przyszłość). Biesiadę dla seniorów urządzono
w tuchowskiej restauracji Nova. Doskonałe jedzenie, występy muzyków, wspólne śpiewy (biesiadne i patriotyczne), świetne i zgrane towarzystwo – wszystko to przełożyło się na sukces organizacyjny imprezy. A już w czerwcu w ramach realizacji tegoż projektu wyjazd seniorów do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wyprawa na Kanonizację Jana Pawła II - relacja

5 maj 2014r.

W dniach 24.04 - 1.05 2014r. podopieczni i członkowie Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami brali udział w wyprawie do Włoch, gdzie docelowym wydarzeniem był udział w uroczystościach kanonizacyjnych papieża Jana Pawła II. Zorganizowanie wyjazdu było wielkim przedsięwzięciem, tak logistycznym jak i finansowym. Dzięki pomocy przyjaciół stowarzyszenia oraz mrówczej pracy i zaangażowaniu członków wyjazd doszedł do skutku, i okazał się wielkim sukcesem. Tygodniowy pobyt naszych podopiecznych na włoskiej ziemi był dla nich przygodą życia. Uczestnictwo w uroczystościach kanonizacyjnych, zwiedzanie zabytków Padwy, Pisy, Rzymu, Livorno i innych pięknych miejsc bez wątpienia pozostawią trwały, pozytywny ślad w pamięci osób niepełnosprawnych. A sukces organizacyjny dodatkowo wzmocnił naszą organizację, sprawił, że jesteśmy gotowi podejmować wszelkie, nawet karkołomne wyzwania, by jeszcze lepiej wypełniać swą statutową misję. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyprawy!

Dotacja z programu ASOS !!!

15 kwiecień 2014r.

Kolejny sukces organizacji! Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami uzyskało dotację na realizację projektu "To JEST kraj dla starych ludzi - integracja międzypokoleniowa dla seniorów objętych pomocą instytucjonalną w placówkach na terenie Powiatu Tarnowskiego poprzez Innowacyjne Warsztaty Społeczno - Filmowe" w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Projekt realizowany będzie od miesiąca czerwca. O rekrutacji i podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco.

Serdecznie dziękujemy...

7 kwiecień 2014r.

Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami kieruje serdecznie podziękowania za okazaną pomoc (rzeczową, finansową i organizacyjną) udzieloną nam podczas wielomiesięcznych przygotowań do wyjazdu grupy osób niepełnosprawnych na uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II. Podziękowania w pierwszej kolejności należą się: firmie Papitar pana Zbigniewa Papiernika, Zamojskim Zakładom Zbożowym sp.z o.o. Toruńskim Zakładom Materiałów Opatrunkowych S.A. firmie projektowo usługowej pana Edwarda Solaka, Prima Poland sp. z o.o. firmie Wes-Bud pana Wiesława Frysa, firmie państwa Steinhoff, firmie reklamowej Redruk, Zakładowi Przetwórstwa Mięsknego państwa Kowalskich ze Skrzyszowa, Posłowi na Sejm RP panu Zbigniewowi Kuźmiukowi oraz panu Mirosławowi Banachowi - wicestaroście tarnowskiemu. Dzięki państwa pomocy osoby niepełnosprawne spełnią swoje marzenia. Dziękujemy!

INFORMACJA DLA CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA

27 marzec 2014

Przypominamy, że w dn. 08.04.2014r. o godz. 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami odbędzie się zebranie sprawozdawcze z działalności organizacji w roku 2013. Szczegółowe informacje w pisemnym ogłoszeniu. Prosimy też podczas zebrania o uregulowanie składek członkowskich za rok 2014 (jednostkowo również za 2013 ;-) )

Reklama Dzieciom 2013

27 marzec 2014

Ogłoszono wyniki konkursu dotacyjnego Reklama Dzieciom 2013 organizowanego przez Telewizję Polską S.A. Wśród organizacji, które otrzymały dotację znalazło się również Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami z Nowodworza. Dofinansowanie dotyczy projektu "Otwórz się na świat - integracja społeczna dzieci z rodzin dysfunkcyjnych w Gminie Tarnów", do którego rekrutację przeprowadzimy już w czerwcu.

DOTACJA Z PROGRAMU PATRIOTYZM JUTRA!

21 marzec 2014

Miło nam poinformować, iż Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami uzyskało dofinansowanie do realizacji projektu "Pełnosprawni Obywatele" z ramach konkursu Patriotyzm Jutra (program Muzeum Historii Polski). Mimo dużej konkurencji ( 1050 wniosków, jedynie nieco ponad 100 dofinansowań) udało się przekonać oceniających nasz wniosek ekspertów, że historia i patriotyzm to nie są pojęcia zarezerwowane jedynie dla osób pełnosprawnych. Początek realizacji projektu zaplanowano na początek lipca 2014r, potrwa on przez 5 miesięcy, a jego beneficjentami ostatecznymi będzie 12 osób niepełnosprawnych ze względu na zaburzenia psychiczne lub niepełnsoprawność intelektualną. Program Patriotyzm Jutra jest realizowany od 2006 roku ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest wspieranie ważnych i oryginalnych inicjatyw związanych z historią Polski, upamiętnieniem wydarzeń i postaci istotnych w dziejach kraju.

Z WIZYTĄ U SOLSKIEGO

12 marzec 2014r.

W dn. 7.03 Stowarzyszenie Dom pod Czerwonymi Dębami zorganizowało dla swoich podopiecznych z DPS i ŚDS w Nowodworzu wyjście do Tarnowskiego Teatru im L.Solskiego na przedstawienie "Czego Nie Widać" w reżyserii J.Tomaszewicza, z udziałem m.in Ireneusza Pastuszaka, Mariusza Szaforza czy Bogusławy Podstolskiej-Kras. Wartka i zabawna akcja, obok klasycznego zabiegu teatru w teatrze, karmi się zaskakującym chwytem inscenizacyjnym. Pewien wycinek tekstu oglądamy w trzech wersjach: w trakcie jednej z ostatnich prób, podczas rutynowego pokazu na wyjeździe (od kulis!) oraz przy okazji przedstawienia pożegnalnego.

NOWE PRZEDSTAWIENIE GRUPY TEATRALNEJ ŚMIAŁOŚĆ

11 marzec 2014r.

Z okazji DNIA KOBIET Grupa teatralna Śmiałość przedstawiła inscenizację p.t. "Adam i Ewa". Aktorzy w humorystyczny sposób przedstawili relacje kobiety i mężczyzny. Na koniec wszystkie Panie oprócz życzeń otrzymały od panów drobny upominek w postaci jabłka.

PODZIĘKOWANIA

11 marzec 2014r.

Zarząd, członkowie oraz podopieczni Stowarzyszenia Dom pod Czerwonymi Dębami składają gorące podziękowania wszystkim osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w pomoc przy organizacji wyjazdu grupy osób niepełnosprawnych na uroczystości kanonizacyjne Papieża Jana Pawła II do Rzymu. Dzięki Państwa ofiarności udało się zabezpieczyć wszystkie koszty związane z wyjazdem.

Please reload

bottom of page